21:11 16 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که که حزب تحریر در وزارت عدلیه ثبت نیست و این حزب «حق تجمع و تبلیغ» را تا زمانی که ثبت نشده است، ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور روز یک‌شنبه، دهم حوت فیصله 112 جلسه شش‌ونیم را در فیس‌بوکش همگانی‌ کرده، نوشته است که حزب تحریر در نزد دولت افغانستان ثبت و راجستر نیست لذا این حزب از سوی دولت به رسمیت شناخته نمی‌شود.

او تأکید کرده می‌گوید که: «حزب تحریر را دولت افغانستان به رسمیت نمی‌شناسد و تا زمانیکه این معضله‌ی حقوقی حل نگردد هر نوع فعالیت از نام و نشانی این شبکه مجهول و غیر قانونی خواهد بود».

آقای صالح می‌افزاید که شماری از فعالان این حزب تبانی نزدیک فکری با گروه های تروریستی دارند.

او وعده داده است که در آینده نزدیک پالیسی چگونگی برخورد حقوقی و قانونی با فعالان این حزب را به بحث خواهد گرفت.

صالح می‌گوید تا زمانیکه پالسی چگونگی برخورد حقوقی را در پیوند به این جریان به بحث بگیریم، یک بار دیگر به کسانیکه خود را متعلق حزب تحریر می‌دانند رسانیده می‌شود که دست از تبلیغ ضد نظام و فعالیت بردارند.

حزب تحریر از سال 2003 تاکنون در افغانستان با وجودی که جواز ندارد، فعالیت می‌کند.

این حزب توسط که یکی از روحانیان فلسطینی در سال 1953 تاسیس شده است، مدعی است که هدف اصلی آن تشکیل خلافت اسلامی در جهان است.

در گذشته نیز شماری از مقام‌های دولتی از جمله عبدالله عبدالله در دوران ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی، حزب تحریر را شاخه غیرنظامی تروریستان خوانده بودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر