06:02 21 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

براساس برنامه‌ وزارت داخله، قرار است شمار سربازان پولیس زن تا سال 2024 میلادی به ده‌هزار نفر افزایش یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، محمدمسعود اندرابی که امروز (سه‌شنبه، 12 حوت) در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت صحبت می‌کرد، همچنان گفت که در کنار افزایش حضور زنان در صفوف پولیس، تلاش می‌شود تا سطح ظرفیت و دانش آن‌ها نیز بلند برده شود.

اندرابی افزود که نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند و به همین خاطر نیاز است تا برای رسیدگی به امور زنان و ارائه‌ی خدمات به آن‌ها، شمار پولیس زن افزایش یابد.

به گفته‌ی وزیر داخله، در حال حاضر حدود چهار هزار زن در صفوف پولیس شاملند.

از سوی هم، آقای اندرابی گفت با وجود این که ذهنیت جامعه‌ی بین‌المللی به تنفیذ قانون به‌عنوان وظیفه‌ی پولیس تأکید دارند، اما پولیس افغانستان هنوز هم در کنار نیروهای ارتش و امنیت ملی در سنگرهای جنگ به‌سر می‌برند و ظرفیت بالای پولیس در جنگ صرف می‌شود.

اندرابی تأکید کرد که وزارت داخله در تلاش است تا پولیس را از نقش جنگی به نقش تنفیذ قانون متمرکز کند. به گفته‌ی او، در جریان سال جاری خورشیدی، تعداد پاسگاه‌های پولیس از شش‌هزار به 113 پایگاه و سه‌هزار و 700 پاسگاه در سراسر افغانستان کاهش یافته است.

او در بخشی گفت که در شش ماه گذشته پنج‌هزار پولیس خدمتی که مشغول محافظت از افراد و یا تأسیسات بودند، جمع‌آوری و دوباره به وظیفه اصلی‌شان برگشته‌اند.

وزیر داخله علاوه کرد که تلاش می‌شود تا پولیس را از نقش حفاظت تأسیسات و افراد خارج و این وظیفه به نیروهای محافظت عامه واگذار شود.

وزارت داخله در ماه سنبله‌ی سال جاری نیز اعلام کرده بود که براساس پیش‌نویس جدیدی زیر نام «سند نیروهای آینده‌ی پولیس» قرار است وظایف پولیس در چهار سال از جنگ به‌سوی تنفیذ قانون و مبارزه با جرایم سوق داده شود.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر