18:39 20 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید که در دیدار رئیس جمهور و زلمی خلیل‌زاد فقط روی روند صلح صحبت شده نه چیز دیگر. او تاکید کرده که از شایعه سازی پرهیز کنید.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری امروز چهارشنبه(13 حوت) در جلسه شش‌ونیم صبح خود گفته است که در دیدار خلیلزاد و رئیس جمهور غنی فقط روی روند صلح و برنامه‌های مرتبط با آن صحبت شده است.

روز گذشته برخی رسانه‌ها به نقل از منابعی، گزارش دادند که در دیدار رئیس جمهور غنی با خلیلزاد، روی یک حکومت موقت توافق شده است.

در واکنش به این مسئله صالح می‌گوید: «در دو دور جلسات با هیات آمریکایی به ریاست آقای خلیل‌زاد من اشتراک داشتم. محور بحث های ما – به عباره دیگر لب و لباب بحث های ما روی پروسه صلح – تقویت مناسبات دو جانبه میان آمریکا و افغانستان – تحلیل و بررسی استراتیژی فریب و چند رویه گی طالبان و پاکستانی ها و اینکه چگونه اراده واقعی مردمی افغانستان در تمام پروسه تمثیل گردد متمرکز بود».

آقای صالح نشر گزارشی را مبنی بر این که در این دیدار روی حکومت موقت توافق شده، شایعه سازی خوانده است.

صالح افزوده: «دشمن گاهی از صلح سخن می‌گوید ولی همیشه متوسل به خدعه و نیرنگ و کشتار است. در عمل و کردار ما از طالبان هیچ نوع نشانه ای از صلح و تفاهم نمی بینیم. لطفا اسیاب شایعات نباشید. اساس نطام جمهوری اسلامی افغانستان قانون اساسی است که با رای مستقیم مردم ساخته شده است. کسی صلاحیت لغو و باطل سازی قانون اساسی را ندارد».

حکومت افغانستان همواره با هر نوع حکومت موقت شدیداً مخالفت کرده و آن را انقطاع در نظام سازی و فروپاشی دستاوردهای دو دهه اخیر در کشور عنوان می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر