12:26 20 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی افغانستان می‌گوید که حکومت افغانستان برای برقراری صلح در کشور از جامعه جهانی و طالبان تضمین می‌خواهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان که امروز (۱۳ حوت) در سومین روز «نمایشگاه و جشن حمایت از روز نیروهای ملی دفاعی و امنیتی» در کابل صحبت می‌کرد، گفت که حکومت افغانستان برای صلح کار می‌کند، اما پیش از هر چیزی باید تأمین صلح در کشور تضمین شود.

محب گفت: «ما تضمین برای صلح و ثبات در افغانستان می‌خواهیم، هر طرحی که مطرح میشه باید صلح و ثبات را تضمین کند و این را هم جامعه بین‌المللی و هم طالبان پیش از پیش به افغانستان و به مردم افغانستان تضمین کرده بتواند».

این درحالی است که اخیرا شماری از رسانه‌ها به نقل از منابع در وزارت خارجه‌ امریکا گزارش کرده‌اند که زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ ویژه‌ امریکا برای صلح افغانستان در سفر اخیرش به کابل، طرح حکومت همه ‌شمول را با بزرگان سیاسی در افغانستان مطرح کرده و قرار است به‌زودی با طالبان نیز شریک کند.

مایک مک‌کال، معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا نیز گفته است که زلمی خلیل‌زاد به هدف تعدیل توافق‌نامه‌ی دوحه به منطقه سفر کرده است.

خلیل‌زاد، یازدهم حوت به کابل آمده و تا کنون با رییس‌جمهور اشرف غنی، عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی و شماری از چهره‌های مطرح سیاسی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر