08:28 12 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 33
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در مراسم اختتامیۀ نخستین کنفرانس دیجیتال سازی تحت عنوان " افغانستان به سوی تحول دیجیتالی" اشتراک و سخنرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری گفته است که محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور افغانستان، در مراسم اختتامیه نخستین نخستین کنفرانس دیجیتال سازی تحت عنوان " افغانستان به سوی تحول دیجیتالی" اشتراک نمود و گفت: "جای افتخار است که کنفرانس دیجیتال سازی افغانستان در چوکات هفت گروپ کاری، کار فوق العاده را انجام داده است."


آقای غنی ضمن تشکری از آنها، افزود که در ۲۰ سال گذشته راه طولانی اما موثر را در زمینه ایجاد ظرفیت های بشری طی کرده ایم.
در این کنفرانس رئیس جمهور افغانستان بر ایجاد پالیسی دیجیتال سازی تاکید کرد و گفت: اول باید پالیسی و بعد از آن استراتیژی داشته باشیم و تمام پالیسی ها به یک پالیسی واضح دیجیتال سازی مبدل گردد.
وی افزود که مدیریت تمام برنامه ها باید دیجیتالی شود و هماهنگی صورت گیرد که از سرمایه گذاری موجوده چگونه به گونه موثر استفاده کنیم.
در آخر خبرنامه آمده است: "رئیس جمهور کشور بر امنیت معلومات، وصل مساجد در سیستم دیجیتالی، ایجاد پارک های آی تی، ایکو سیستم دیجیتالی، مدیریت منابع، دسترسی همگانی به معلومات، اشتغال زایی و گسترش شبکه های دیجیتالی تاکید ورزید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر