02:40 14 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به گذشت دو روز از کشته شدن هفت کارگر کارخانه‌ی گچ‌سازی در ولسوالی سرخ‌رود ولایت ننگرهار، خانواده‌های این قربانیان از حکومت به‌ ویژه رییس‌ جمهور اشرف غنی خواستار شناسایی عاملان رویداد و مجازات آن‌ها از طریق نهادهای عدلی و قضایی شده‌اند.

به گرازش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، در اعلامیه‌ی خانواده‌های این قربانیان آمده است؛ کارگرانی که در کارخانه‌ی گچ‌سازی کار می‌کردند افراد عادی بودند که برای کسب درآمد مشروع از کابل عازم ننگرهار شده بودند.

در اعلامیه همچنان آمده است که این کارگران در نخست لت‌وکوب و سپس با دستان بسته در محل کارشان تیرباران شده‌اند. طبق اعلامیه، «فاجعه‌ی المناک» ولسوالی سرخ‌رود ننگرهار «مصداق بارز جنایت علیه بشریت» است.

به نقل از اعلامیه، پس از وقوع رویداد، تا کنون اقدام واضح برای شناسایی عاملان و مجازات آن‌ها از سوی حکومت مرکزی و حکومت محلی ننگرهار انجام نشده است.

خانواده‌های قربانیان از اتحادیه کارگران افغانستان و وزارت کار و امور اجتماعی خواسته‌اند که برای دادخواهی و حمایت از قشر «محروم» کارگر در افغانستان همکاری و هماهنگی کنند تا از تکرار چنین رویداد در آینده جلوگیری شود.

هفت کارگر کارخانه‌ی گچ‌سازی در ولسوالی سرخ‌رود ننگرهار دو شب پیش از سوی تفنگ‌داران ناشناس کشته شدند. اجساد این کارگران امروز به کابل، بامیان و غزنی منتقل شده‌اند. حکومت افغانستان قتل این کارگران را به گروه طالبان نسبت داده است.

طالبان تا کنون در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر