14:24 04 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس مجلس نماینده‌گان افغانستان از حکومت خواست تا به سرپرستی وزارتخانه‌ها و ادارات توسط کسانی که توسط مجلس رد صلاحیت شدند، پایان دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام‌وطندار، سال سوم کاری دورۀ هفدهم شورای ملی امروز (شنبه، شانزدهم حوت) به‌گونۀ رسمی آغاز شد.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان در مراسم گشایش سال سوم کاری دورۀ هفدهم شورای ملی خواهان پایان‌دادن به فرهنگ سرپرستی از سوی حکومت شد.

رئیس مجلس نماینده‌گان می‌گوید که برای از میان‌بردن خلای مدیریتی و تنظیم بهتر امور، باید هرچه زودتر نامزدوزیران جدید برای کسب رأی اعتماد به مجلس نماینده‌گان معرفی شوند. به گفتۀ آقای رحمانی، احترام به مصوبه‌های مجلس نماینده‌گان احترام به قانون اساسی‌ست.

در همین حال، محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور که در این مراسم سخن می‌زد، می‌گوید که به عنوان رئیس‌جمهور تلاش کرده است تا روحیۀ هم‌کاری میان سه قوه را به‌ میان آورد.‎

محمداشرف غنی می‌گوید: «من به عنوان رئیس دولت همیشه بر اصل تفکیک قوا و هم‌کاری میان سه قوه تأکید کرده‌ام که این امر اساسی‌ترین اصل جمهوریت است. شورای ملی در سخت‌ترین شرایط در کنار حکومت قدم برداشت و در کنار تفاوت توانستیم از راه مذاکره تفاوت‌های موجود میان‌ مان را حل کنیم».

مجلس نماینده‌گان در حالی خواهان پایان‌دادن به فرهنگ سرپرستی در حکومت است که وزارت‌های معارف، اطلاعات و فرهنگ، امور زنان، احیا و انکشاف دهات و بانک مرکزی از سوی سرپرستان اداره می‌شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر