18:57 22 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

اداره ملی احصائیه و معلومات، خدمات شناس‌نامه‌ کاغذی در شهر کابل را متوقف کرد.

به گزارش اسپوتنیک،  اداره ملی احصائیه و معلومات با نشر اعلامیه‌ای گفته است که خدمات شناس‌نامه کاغذی از روز دوشنبه (18 حوت) به بعد در شهر کابل متوقف می‌شود.

دلایل این اقدام، ارایه خدمات بهتر با توزیع شناس‌نامه الکترونیکی، پرهیز از ارایه خدمات موازی و جلوگیری از سرگردانی و ضایع شدن وقت مراجعه‌کننده‌گان عنوان شده است.

این اداره افزوده است که در حال حاضر 25 مرکز فعال توزیع شناس‌نامه الکترونیکی در نواحی مختلف شهر کابل دارد و متقاضیان شناس‌نامه تابعیت می‌توانند از طریق سیستم درخواستی آنلاین اخذ شناس‌نامه الکترونیکی اقدام کنند.

اداره احصائیه و معلومات افزوده است که آن عده از شناس‌نامه‌‌های کاغذی مشکوک که از جانب ادارات جهت تثبیت صحت و سقم آن به این اداره رسما سپرده می‌شود و سایر خدماتی که سبب تغییر معلومات در شناس‌نامه تابعیت کاغذی شخص شده است، به خدمات شناس‌نامه الکترونیکی در شهر کابل تفویض می‌شود.

این اداره خاطرنشان کرده است که ارایه خدمات شناس‌نامه کاغذی در ولسوالی‌های کابل، ارایه خدمات ثبت وقایع حیاتی (ولادت‌ها، فوتی‌ها، طلاق و ازدواج) و ثبت اتباع خارجی (ثبت ورود و خروج اتباع خارجی و کسب تابعیت آن‌ها) و مطالبه ارایه رسمی معلومات از طریق مکتوب و استعلام مثل گذشته ادامه می‌یابد.

این در حالی است که قانون ثبت احوال نفوس تا هنوز محل مناقشه است و بعضی‌ها با صدور شناس‌نامه الکترونیکی بر مبنای این قانون مخالفت دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر