05:22 21 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، بخاطر برگزاری کنفرانس درمورد افغانستان به سازمان ملل نامه‌ای ارسال نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل، گفته است که این سازمان از بلینکین کدام نامه رسمی بخاطر برگزاری کنفرانس در ترکیه با حمایت سازمان ملل درمورد افغانستان دریافت نکرده است.
پیش از این نیویارک تایمز، گزارش داده بود که در نامه‌ای از برگزاری نشستی طی ‌چند هفته آینده برای بررسی گزینه‌ها در افغانستان و نیز تشکیل کنفرانسی در ترکیه با حمایت سازمان ملل خبر داد، و افزود که این نامه به رئیس جمهور افغانستان رسیده است.


دوجاریک گفت: «گزارش‌ها را تعقیب می‌کنیم، ما درمورد آنچه که در رسانه‌ها به نشر می‌رسد اطلاع داریم، از هر تلاش برای دستیابی به یک حل مسالمت آمیز درگیری حمایت می کنیم.»
سخنگوی سازمان ملل افزود: برای ما نامه رسمی ارسال نشده، فقط گزارش‌ها را در رسانه‌ها دیدیم.
زلمی خلیلزاد نمایندهٔ ویژهٔ امریکا برای صلح افغانستان به تازگی طرحی را مبنی بر تقسیم قدرت و حکومت مشارکتی به دولت افغانستان و سیاسیون کشور سپرده است. در این طرح چگونگی تقسیم قدرت و ساختار حکومت و قانون اساسی بعدی کشور پیشنهاد شده است.
توافق‌نامۀ دوحه ، درست یک سال پیش، در دهم حوت میان امریکا و طالبان به امضا رسید. افزایش خشونت‌ها، عدم قطع رابطه با سایر گروه‌های تروریستی و عدم پابندی به گفتگوهای صلح از سوی طالبان، سبب شد تا دولت جدید امریکا به رهبری جو بایدن، این توافق‌نامه را مورد بررسی قرار دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر