12:57 03 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

منابع نزدیک به طالبان با ابراز این مطلب می‌گویند که تحرک‌های پسین امریکا در روند صلح برای طالبان پذیرفتنی خواهند بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، ملا عبدالسلام ضعیف سفیر دورۀ طالبان در اسلام آباد  می‌گوید که تحرک‌های اخیر امریکا در روند صلح نشان دهندۀ جدیت واشنگتن در پیروزی روند صلح اند.

آقای ضعیف  تاکید می ورزد که همین اکنون طالبان و امریکا در بارۀ یک طرح کاهش خشونت‌ها، رهایی زندانیان این گروه و بیرون شدن نام‌های رهبران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل کار می‌کنند و به پیشرفت‌های چشم گیری دراین راستا صورت گرفته‌اند.

زلمی خلیل زاد، فرستادۀ ویژه امریکا برای صلح افغانستان در دیدار اش با نماینده‌گان طالبان در دوحه، پیش‌نویس توافق نامۀ صلح را با نماینده‌گان طالبان نیز شریک ساخته‌است - طرح مشابهی که در کابل با سیاست گران افغان نیز شریک ساخته بود.

منابع نزدیک به طالبان با ابراز این مطلب می‌گویند که تحرک‌های پسین امریکا در روند صلح برای طالبان پذیرفتنی خواهند بود.

عبدالسلام ضعیف، سفیر دوره طالبان در اسلام آباد در این باره بیان داشت: "فعالیت‌های اخیر امریکا و فرستادن نامه به افغانستان نشان دهنده این است که امریکا به جدیت در باره موضوع افغانستان دلچسپی دارد و می خواهد که موضوع افغانستان سریع حل شود".

به باور آقای ضعیف ، طالبان و امریکاییان اکنون روی یک طرح در بارۀ کاهش خشونت‌ها نیز بحث می‌کنند.

عبدالسلام ضعیف می افزاید: "میان امریکا و طالبان کار روی طرحی هم جریان دارد که چگونه بتواند خشونت‌ها کاهش یابند، زندانیان طالبان رها شوند و نام‌های رهبران شان از فهرست سیاه بیرون شوند و در این باره پیشرفت هایی هم شده است".

این در حالی‌ست که امروز سه شنبه (9، مارچ)، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که قرار است تا 9 روز دیگر نشست مشورتی صلح افغانستان در مسکو با حضور داشت نمایندگان، امریکا، چین، پاکستان، دولت افغانستان، گروه طالبان و سیاست‌گران افغان برگزار شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر