21:54 21 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در پی افزایش خشونت ها از سوی طالبان در افغانستان، در یک شبانه‍‌ روز گذشته 20 سرباز ارتش در نقاط مختلف کشور کشته و زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی می‌گوید با گرم شدن هوا تنها در پنج ولایت در یک شبانه روز گذشته در حدود بیست تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شدند.

غزنی، دایکندی، بدخشان، خوست و بلخ از جمله ولایت‌هایی اند که گواه رویدادهای مرگبار در یک شبانه روز گذشته بوده‌اند.

در همین حال، شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان هشدار می‌دهند که اگر نیروهای دولتی از حالت دفاعی بیرون و تهاجمی نشوند؛ اوضاع امنیتی در کشور بدتر وتلفات نظامیان نیز افزایش خواهد یافت.

در ادامه رویداد‌های ضد امنیت در بخش‌هایی از کشور از ولسوالی ده یک غزنی سرپرست فرماندهی این ولسوالی در پی یک انفجار ماین کنار جاده جان باخته‌است. 

عبدالرحمان فاتح ماستری خود را در بخش علوم نظامی از کشور روسیه گرفته بود.

همزمان در پی حمله طالبان در ولسوالی پاتو در ولایت دایکندی نیز چهار نیروی دولتی جان باختند و دو تن دیگر زخم برداشته‌اند.

از بدخشان نیز خبر رسید که سه تن از نیروهای ارتش در درگیری با طالبان جان باخته‌اند. در ولسوالی سبری خوست نیز در حدود ده تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شدن اما مقام‌های محلی از دادن اطلاعات در این باره خود داری می‌کنند.

روح الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی گفت:«طالبان در یک شبانه روز گذشته در چندین ولایت تحرکات داشته اند که این تحرکات شان سرکوب شد. به خصوص در ولایت های هرات، زابل و کندهار تلفات سنگین را دشمن متقبل گردید.»

بربنیاد آمارهای نهادهای امنیتی در یک شبانه روز اخیر بخش‌هایی از حدود بیست ولایت گواه رویداد های ضد امنیت بوده‌اند. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر