19:58 31 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان تاکید می ورزد که یک کشور فاسد وآلوده به مواد مخدر هرگز شریک قابل اعتمادی نخواهد بود که بتواند از خود یا منافع ایالات متحده و کمک کننده گان محافظت کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سیگر هشدار می‌دهد که نیروهای امنیتی افغانستان تا سال 2024 نیز توان فعالیت، بی پشتیبانی امریکا را نخواهند داشت، همچنان این اداره تاکید دارد که نیروهای امنیتی این کشور نمی‌توانند هدف عملیاتی را بی پشتیبانی مالی وحمایت های دیگر امریکا  تا سال 2024 برآورده سازند.

او می افزاید که هیچ زمانی آینده افغانستان به اندازه یی کنونی با خطرها آمیخته نبوده است.

جان ساپکو، بازرس ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان در این باره گفت: "حکومت افغانستان توانسته در گذشته ازچنین اوضاع رهایی یابد؛امروزه گزارش های ما نشان می دهند که جامعه جهانی باید درک کند که حکومت افغانستان بر یک هدف تمرکز کرده است و آن بقایش است. افغانستان نسبت به هر زمانی دیگر وابسته به کمک های جهانی است. این مبالغه نخواهد بود که اگرکمک های خارجی متوقف و مذاکرات صلح ناکام شوند، نیروهای طالبان در دروازه های کابل خواهند رسید".

سیگر تاکید می ورزد که یک کشور فاسد وآلوده به مواد مخدر هرگز شریک قابل اعتمادی نخواهد بود که بتواند از خود یا منافع ایالات متحده و کمک کننده گان محافظت کند: "با وجود همه معیارها و نامه های گسترده ضد فساد که میان سفارتخانه های خارجی در کابل و کاخ ریاست جمهوری افغانستان رد و بدل شده اند به نظرمی رسد اقدامات ضد فساد حکومت افغانستان تا حد زیادی بی نتیجه مانده اند".

درهمین حال انتونی بلنکین، وزیرخارجه ایالات متحده می گوید که تاکنون تصمیم درباره بیرون شدن یا ماندن نیروهای امریکایی درافغانستان نهایی نشده است: "همانگونه که ما بازنگری توافق نامه را ادامه می دهیم. ما با تلاش های سیاسی نیز به پیش می رویم تا دوطرف افغانی را به مذاکره واداریم و به توافق هایی دست یابند که بنای یک صلح پایدار را در افغانستان خواهند گذاشت. همچنان می کوشیم از دیگران بشنویم و کشورهای همسایه منافع بزرگ درافغانستان دارند".

از سویی دیگر، جان ساپکو می افزاید که در کنار دو هزار و پنج صد سرباز امریکایی، شش هزار پیمانکار امریکایی و هفت هزار پیمانکار کشورهای دیگر نیز در افغانستان فعالیت دارند که خروج این پیمانکاران برای نیروهای امنیتی افغانستان ویرانگر خواهد بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر