07:23 12 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا تاکنون تائید نشده که امریکا در نشست مشورتی صلح افغانستان در مسکو اشتراک حضور می‌باید.

به گزارش اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی امور خارجه ایالات متحده امریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که امریکا پیش از این نیز نشست‌های را با روسیه در خصوص حمایت از روند صلح افغانستان برگزار کرده است.

او افزود: "ما روسیه و سایر کشورهای منطقه را به رسمیت می‌شناسیم، میدانیم که آنها در امن و ثبات افغانستان سهم مهمی دارند. ما در گذشته برای حمایت از روند صلح افغانستان با روسیه دیدار داشتیم، اما امروز نمی‌توانیم در مورد هرگونه نشستی چیزی اعلام کنیم".

این در حالی‌ست که چندی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که قرار است بخاطر مشورت در خصوص صلح افغانستان در 18 مارچ نشست مشورتی در مسکو برگزار شود.

همچنان ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان و مدیر بخش دوم آسیا از وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه (9، مارچ)، تاکید کرد، که در این نشست مشورتی صلح افغانستان، ایالات متحده امریکا، چین، پاکستان و نمایندگان دولت، گروه طالبان و سیاست‌گران افغانستان دعوت شده اند.

محمد نعیم وَردَک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر همچنان تاکید کرد که گروه طالبان در این نشست دعوت شده اند، و این تحت بررسی قرار دارد.

مسکو پیش از این نیز دو بار میزبان نشستی با حضور شماری از سیاست‌گران و نمایندگان گروه طالبان بوده است.

روسیه در حالی این کنفرانس را برگزار می‌کند که آمریکا به تازگی پیشنهاد برگزاری کنفرانسی در مورد روند صلح افغانستان را در ترکیه داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر