07:34 12 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دادستان دادستانی استیناف ولایت پکتیا از سوی جنگ‌جویان وابسته به گروه طالبان در شهر گردیز کشته شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، منابع امنیتی در ولایت پکتیا می‌گویند، که محمد حسن‌یار، دادستان دادستانی استیناف این ولایت از سوی جنگ‌جویان وابسته به گروه طالبان در شهر گردیز کشته شده است.

لعل‌محمد امیری، سخن‌گوی فرماندهی پولیس پکتیا گفت، که این رویداد حوالی ساعت ۱۰:۰۰ شب گذشته (پنج‌شنبه، ۲۱ حوت) در منطقه‌ی «پمپ آریانا»ی شهر گردیز رخ داده است.

 امیری همچنان گفت، که طالبان از این دادستان پول درخواست کرده بود، اما او [دادستان] این درخواست را رد کرده بود.

او گفت که تیم‌های کشفی پولیس پکتیا تلاش‌ها برای شناسایی و بازداشت عاملان این رویداد را آغاز کرده‌اند.

در همین حال، سیدعنبر پاچا، رییس دادستانی استیناف ولایت پکتیا می‌گوید، که محمد حسن‌یار در بخش جزای عمومی این دادستانی کار می‌کرد.

پاچا گفت، که افراد مسلح «پشت دروازه‌ی خانه‌ی او [محمد حسن‌یار] تک تک کرده و هنگامی که او بیرون شده، او را با شلیک گلوله از بین برده‌اند».

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است. ولایت پکتیا در جنوب‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

در یک هفته‌ی اخیر، دست‌کم سه دادستان در این کشور کشته شده‌اند. در تاریخ ۱۶ حوت رییس دادستانی ریاست امنیت ملی هلمند در انفجاری در شهر لشکرگاه کشته شد. یک دادستان دیگر صبح روز ۱۸ حوت از سوی افراد مسلح ناشناس در مربوطات شهر کابل ترور شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر