16:30 17 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان و معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان و تهدیدات آن برای صلح و امنیت منطقه ابراز نگرانی کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، صادق خان نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، امروز یکشنبه با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امورخارجه ایران دیدار و پیرامون تحولات افغانستان و به ویژه روند صلح آن کشور تبادل نظر کرد.

در این دیدار صادق خان ضمن اشاره به تاثیرپذیری دو کشور ایران و پاکستان از تحولات افغانستان خواهان همکاری گسترده تر دو کشور در زمینه برقراری صلح پایدار در افغانستان شد.

عراقچی با ابراز امیدواری نسبت به بهره برداری از فرصت‌های صلح، اظهار داشت: صلح توام با رعایت حقوق اساسی مردم افغانستان و حفظ دستاوردهای دو دهه گذشته مورد حمایت ایران خواهد بود.

وی از موضع نماینده ویژه پاکستان در خصوص همکاری نزدیک در موضوعات مربوط به افغانستان استقبال کرده و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را بدین منظور اعلام کرد.

دو طرف همچنین از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان و تهدیدات آن برای صلح و امنیت منطقه ابراز نگرانی کرده و توافق کردند تا در خصوص تحولات صلح افغانستان به مشورت‌های خود ادامه دهند.

یادآوری می کنیم، که جنگجویان گروه تروریستی داعش در ولایت های ننگرهار، جوزجان، کنر و چند ولایت دیگر افغانستان حضور گسترده دارند و امروز هم در ولایت ننگرهار مسئول جلب و جذب این گروه تروریستی برای ولسوالی چپراگام از سوی نیروهای امنیت ملی این کشور دستگیر شد. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر