03:30 13 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور کشور گفته است که بازداشت بیش از 80 تروریست داعش در شمال باعث شد تا از حملات خونین این گروه پیش‌گیری شود.

به گزارش اسپوتنیک، محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور در نشست کابینه از نیروهای امنیتی قدردانی کرد که با بازداشت 80 عضو گروه داعش، از حملات وسیع در ولایت‌های شمالی به خصوص ولایت بلخ پیش‌گیری کرده‌اند.

نشست کابینه روز دوشنبه، بیست‌وپنجم حوت برگزار شد.

رییس جمهور غنی در این نشست تأکید کرد که همه نهادها و والیان باید به صورت دوام‌دار از نهادهای امنیتی حمایت کنند.

احمدضیا سراج، رییس امنیت ملی روز شنبه هفته جاری اعلام کرد که نیروهای امنیتی 55 عضو گروه داعش را در پیوند به اختطاف عبدالرووف کودک نُه ساله‌ای که در بلخ ربوده شده‌، بازداشت کرده‌اند. این افراد از ولایت‌های بلخ، جوزجان و فاریاب بازداشت شده‌اند و طبق اعلام رییس امنیت ملی، شهروندان تاجیکستان و اوزبیکستان نیز در بین‌شان حضور دارند.

رییس عمومی امنیت ملی گفت که این افراد در دست داشتن در 13 رویداد تروریستی اعتراف کرده‌اند و با بازداشت آن‌ها از هفت رویداد دیگر جلوگیری شده است.

او هم‌چنان گفت که این افراد در نگهداری و برنامه‌ریزی اختطاف عبدالرووف دست داشته‌اند و عضو دسته‌ای هستند که در حمله بر دانشگاه کابل نیز نقش داشته است.

عبدالروف کودک بلخی در ماه عقرب از سوی افراد مسلح ربوده شد و با گذشت چندین ماه به رغم تعهد مقامات تاکنون نجات داده نشده‌ است. رییس عمومی امنیت ملی می‌گوید که به نقطه‌ای که عبدالرووف نگهداری می‌شود، نزدیک شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر