افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

فرستاده ویژه وزیر امور خارجه قطر در امور مبارزه با تروریسم و میانجیگری در کشمکش ها از آمادگی اش برای شرکت در نشست صلح مسکو برای افغانستان خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، مطلق القحطانی فرستاده ویژه وزیر امور خارجه قطر در امور مبارزه با تروریسم و میانجیگری در کشمکش ها گفت، که در نشست صلح مسکو برای افغانستان که به تاریخ 18 مارچ برگزار می شود، شرکت خواهد کرد. 

او گفت: "گفت و گوهای صلح میان افغانستانی ها که بر پایه توافق نامه صلح تاریخی میان امریکا و طالبان در دوحه امضا شد، هم اکنون در دوحه جریان دارد".

به گفته ای وی، قطر همچنان به میزبانی این مذاکرات به مردم افغانستان کمک خواهد کرد. وی ابراز امیدواری کرد، که تلاش های بسیاری از طرف های بین المللی به پایان درگیری افغانستان کمک کند.
پیش از این، وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود، که مسکو میزبان یک نشست میان افغانستانی ها خواهد بود ، که در آن یک هیات دولت افغانستان و یک هیات گروه طالبان، که شامل ده نفر خواهد بود، به سرپرستی ملا عبدالغنی برادر رئیس سیاسی دفتر طالبان در قطر شرکت خواهد کرد. 

یادآوری می کنیم، که نشست مشورتی صلح افغانستان در مسکو قرار است به تاریخ 18 مارچ برگزار شود. روسیه در این نشست نمایندگان امریکا، چین، پاکستان و همچنین دولت افغانستان و طالبان را دعوت کرده است. پیشتر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرده بود، که دولت این کشور در نشست حل و فصل افغانستان که در روسیه برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر