07:57 19 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه روسیه می‌گوید که مسکو معتقد است که تعلل بیشتر در مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قابل قبول نیست و امیدوار است که این نشست به ایجاد شرایط پیشرفت در حل و فصل افغانستان کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در نشست (روسیه، امریکا، چین و پاکستان) در مورد افغانستان با حضور نمایندگان طالبان و هیئت کابل گفت که تعلل بیشتر در مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قابل قبول نیست و امیدوار است که این نشست به ایجاد شرایط پیشرفت در حل و فصل افغانستان کمک کند.

وی گفت: ما متاسفیم که تلاش ها برای آغاز روند سیاسی در دوحه هنوز نتیجه مثبتی نداشته است. امیدواریم گفتگوی امروز به ایجاد شرایط برای دستیابی به پیشترفت در مذاکرات بین‌الافغانی کمک کند.

آقای لاوروف تاکید کرد: در عین حال، ما اطمینان داریم که در وضعیت انحطاط نظامی-سیاسی، تاخیرهای بیشتر غیرقابل قبول است. وضعیت نگران کننده است، به ویژه در پس زمینه نزدیک شده بهار و تابستان، زمانی که فعالیت‌های رزمی به‌طور سنتی افزایش می‌یابد. نشانه های این امر در حال حاضر مشاهده می‌شود.

در افغانستان درگیری بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان جنبش تندرو طالبان وجود دارد، که قبلاً قلمرو قابل توجهی را در مناطق روستایی این کشور تحت تصرف داشتند و در حال حمله به شهرهای بزرگ بودند. نیروهای دفاعی و امنیتی ملی افغانستان اقدامات مشترک ضد تروریستی در سراسر کشور انجام می دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر