16:51 11 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان در کنفرانس مسکو گفت که مردم از جنگ خسته شده اند، وقت آن است تا جنگ و خشونت پایان یابد و صلح و ثبات در کشور برقرار گردد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی هنگام سخنرانی در جلسه بزرگ ترویکا در مسکو، اظهار داشت: "40 سال جنگ در افغانستان، این کشور و مردمش را در تمام سطوح زیانمند ساخته است. وقت آن است تا جنگ و خشونت پایان یابد و صلح و ثبات در کشور برقرار گردد."


آقای عبدالله نیز افزود که مردم افغانستان باوجود جنگ در 20 سال اخیر دست‌آوردهای بزرگی داشته اند: "حقوق اساسی شهروندان، آزادی بیان، حقوق زنان و اصل تعین سرنوشت سیاسی کشور بر اساس اراده‌ی هر شهروند دست یافته است."
وی افزود که مردم و احزاب سیاسی حسن نیت شان را نسبت به صلح نشان داده اند و اکنون صلح به خواست جمعی مردم ما مبدل شده است. مردم ما انتظار داشتند که طالبان از جنگ و خون‌ریزی دست بردارند و به صدای صلح شان صادقانه پاسخ دهند.
رئیس شورای مصالحه ملی بیان داشت که جنگ راه حل نیست و باید جنگ و خشونت در کشور باید متوقف شود.
او گفت: "افغانستان امروز افغانستان سال‌های قبل نیست. هیچ گروهی نمی‌تواند با جنگ و زور خواست خود را بر دیگران تحمیل کند. من بارها گفته‌ام که صلح بازنده و جنگ برنده‌ای ندارد."
کنفرانس مسکو دربارۀ صلح افغانستان امروز (18مارچ) از سوی کشورهای عضو ترویکا و به میزبانی فدراتیف روسیه برگزار شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر