02:13 25 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دولت ایالات متحده امریکا در حال بررسی طرحی برای تمدید ۶ ماهه حضور نیروهای امریکا در افغانستان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یک مقام پنتاگون گفته جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا تمدید ۶ ماهه حضور نیروهای امریکا در افغانستان را بررسی می‌کند.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» در حالی این خبر را گزارش داده است، که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مذاکرات با طالبان به خارج کردن تمامی نیروهای کشورش قبل از ۱ ماه مه متعهد شده است.

مقام پنتاگون که بامداد جمعه به شرط عدم افشای نام با سی‌ان‌ان گفت‌وگو کرده تأکید کرده دولت بایدن هنوز هیچ تصمیمی در خصوص تمدید ۶ ماهه حضور نیروهای آمریکا نگرفته است.

مقام مورد استناد رویترز گفته آمریکا در صدد جلب رضایت طالبان برای موافقت با تمدید ۶ ماهه حضور نیروهای آمریکایی است.

دولت آمریکا بررسی گزینه‌های دیگری مانند خروج کامل نیروها تا ۱ مه -مطابق با تعهداتش- را نیز در دستور کار دارد.

یکی از نشانه‌های تفکر «جو بایدن» در این خصوص در مصاحبه چند روز پیش او با شبکه خبری «ای‌بی‌سی» نمایان شد. او در آن مصاحبه گفت فکر نمی‌کند خروج نیروها «خیلی دیرتر از ۱ مه طول بکشد». بایدن گفت که خروج کامل نیروها ممکن است در روز ۱ مه هم اتفاق بیفتد، «هر چند که سخت است».

یادآوری می کنیم، که جو بایدن پیش از این از توافقی که میان دولت ترامپ و طالبان مذاکره شده انتقاد کرده است. او در مصاحبه با ای‌بی‌سی گفت: «من در فرایند تصمیم‌گیری درباره زمان خروج هستم. واقعیت این است که رئیس‌جمهور سابق توافق مستحکمی انجام نداده است».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر