01:05 24 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 وزیر امور خارجه پاکستان در آستانه سفر وزیر دفاع امریکا به هند، طی تماس تیلیفونی با دبیرکل سازمان ملل درباره اوضاع افغانستان و اختلافات در شبه‌قاره رایزنی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا از منابع رسمی پاکستان، شاه محمود قریشی و انتونیو گوترش روز جمعه در یک تماس تیلیفونی در خصوص موضوعات مهم در دستور کار سازمان ملل از جمله مقابله با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ به تبادل نظر پرداختند.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: وزیر امور خارجه این کشور درخصوص بهبود اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، تلاش‌های بین المللی برای تسهیل در بدهی خارجی کشورها، دسترسی عادلانه به واکسن کرونا برای کشورهای در حال توسعه، ماموریت صلح‌بانی، اختلاف بر سر کشمیر و همچنین روند صلح افغانستان مواضع پاکستان را تشریح کرد.

قریشی با قدردانی از نقش مدیریتی گوترش در زمان های دشوار، از آمادگی وی برای حضور در دوره دوم ریاست سازمان ملل استقبال کرد و افزود: پاکستان از انتصاب گوترش برای یک دوره پنج ساله دیگر کاملا حمایت می‌کند.

انتونیو گوترش هم طرف پاکستانی را از تلاش‌های سازمان ملل برای کمک به اوضاع افغانستان مطلع کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز با تاکید بر آنچه  وی مشارکت مثبت این کشور در بحث افغانستان خواند، افزود: ضروری است که همه ذی‌نفعان در افغانستان از فرصت تاریخی استفاده و با همکاری یکدیگر برای ایجاد یک توافق سیاسی گسترده و فراگیر ضمن هوشیاری مقابل اقدامات خرابکارانه مخالفان صلح تلاش کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر