18:07 17 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجهٔ کشور با شاه‌محمود قریشی وزیر امور خارجهٔ پاکستان از طریق تلفن روی گسترش روابط دوجانبه و تقویت روند صلح افغانستان گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در این تماس تلفنی که روز گذشته (جمعه 29 حوت) انجام شد، آقای اتمر اعلامیهٔ پایانی نشست مسکو را گامی مهم در راستای تقویت گفتگوهای صلح افغانستان دانسته، نقش همه‌ کشورهای منطقه‌ و جهان، به‌شمول پاکستان، را در حمایت از موفقیت پروسهٔ صلح بااهمیت خواند.

وی افزود که دوطرف همچنان روی نتایج گفتگوهای صلح مسکو و نتایج مورد انتظار از گفتگوهای انقره صحبت نموده، نشست‌های مسکو و انقره را ادامه و تقویت‌کنندهٔ پروسهٔ صلح دوحه دانستند.

در همین حال وزیر خارجه پاکستان اطمینان داد که پاکستان در نشست‌های پیش‌رو به‌شمول نهمین کنفرانس قلب آسیا – پروسۀ استانبول در دوشنبه در اواخر ماه مارچ، دور بعدی گفتگوهای صلح در ترکیه و همچنان دیدار مجازی وزرای خارجه که از سوی ملل متحد برگزار خواهد شد، شرکت نموده، سهم فعال خواهد داشت.

در این گفتگوی تلفنی، دو طرف روی تقویت روابط اقتصادی از طریق مکانیزم‌های موجود میان دو کشور صحبت نموده و تأکید کردند که تأمین صلح و ثبات در تحقق پروژه‌های اتصال منطقه‌یی و پیوند دادن آسیای جنوبی با آسیای مرکزی از طریق افغانستان نقش کلیدی دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر