04:06 23 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ملی افغانستان می گوید که نیروهای امنیتی عملیاتی را در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک راه اندازی کردند.

به گزارش اسپوتنیک،وزارت دفاع ملی با نشر یک خبرنامه در توییترش نگاشته است که نیروهای امنیتی، عملیاتی را در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک راه اندازی کردند.

خبر نامه می افزاید که در نتیجه، 1 دیپوی بزرگ مهمات و مواد انفجاری، 1 قرارگاه و چندین پوسته اخاذی که جهت آزار وازیت مردم ملکی در محل ایجاد شده بود، کشف و تخریب گردید.

یادآوری می کنیم، که از دو روز به این طرف نیروهای دولتی در بهسود عملیاتی را به منظور سرکوب علی‌پور فرمانده جبهه مقاومت مردمی راه‌اندازی کردند.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید: تاکنون 12 نفر از افراد علی‌پور کشته شده‌اند. همزمان منابع محلی می‌گویند، در این حملات به غیر نظامیان نیز خسارت جانی و مالی وارد شده است.

این حملات نیروهای دولتی به دنبال فرو افتادن یک چرخبال نیروهای ارتش در بهسود انجام شده است.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید، بررسی‌های این وزارت و مدارک نشان می‌دهد که هلیکوپتر نیروی هوایی از سوی جنگجویان وابسته به علی‌پور در ولسوالی بهسود هدف قرار داده شده‌است.

خود عبدالغنی علی‌پور؛ فرمانده نیروهای خیزش مردمی در بهسود نیز تایید می‌کند، که افراد تحت امر او چرخبال ارتش را هدف قرار داده‌اند. او می‌گوید، که این چرخبال در بهسود برای جنگ آمده‌بود و خانه‌های مردم را نیز بمباران کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر