12:26 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گروه طالبان مدعی شده است که مرکز و اطراف ولسوالی چرخ لوگر به دست جنگ‌جویان این گروه افتاده است.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالقیوم رحیمی، والی لوگر روز دوشنبه(22 مارچ) در صحبت با رسانه ها ادعای طالبان درباره تلفات غیرنظامیان در نتیجه حمله نیروهای امنیتی در ولسوالی چرخ را رد کرده است.

گروه طالبان مدعی شده است که مرکز و اطراف ولسوالی چرخ لوگر به دست جنگ‌جویان این گروه افتاده است.

والی لوگر، سقوط مرکز ولسوالی چرخ را تأیید نکرده و گفته است که مقر ولسوالی از ساختمان قدیمی ریاست معارف براساس خواست مردم و فیصله کمیسیون نظامی لوگر به جای اصلی خود در منطقه «دبر» نقل مکان کرده است.

رحیمی تأیید کرده است که در اطراف مقر سابق ولسوالی چرخ شب گذشته درگیری بین نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان جریان داشته است که به طالبان تلفات وارد شده است، اما به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

این در حالی است که طالبان مدعی شده است که پس از ترک ولسوالی چرخ لوگر از سوی نیروهای امنیتی، مرکز و اطراف این ولسوالی به دست جنگ‌جویان این گروه افتاده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان هم‌چنان ادعا کرده است که نیروهای امنیتی حین ترک ولسوالی چرخ لوگر، با توپ‌های دیسی در بازار سنگک بر غیرنظامیان شلیک کرده‌اند.

والی لوگر این ادعای ذبیح‌الله مجاهد را تبلیغات منفی علیه نیروهای امنیتی و «دروغ» خوانده است.

عبدالقیوم رحیمی گفته است که مقر ولسوالی براساس خواست مکرر مردم، فیصله کمیسیون نظامی و نیز به دلیل عدم موثریت از تعمیر سابق ریاست معارف به مکان اصلی خود منتقل شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر