01:49 25 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بر اساس گزارش جدید دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، افغانستان همچنان یکی از مرگبار ترین نقاط روی زمین می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، داده های جدید دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل به نقل از رسانه های افغانستان در روز سه شنبه منتشر شده گفته می شود: "در حالی که افغانستان به صلح نزدیک شده است، اماغیرنظامیان همچنان در نتیجه افزایش خشونت رنج می برند و کشته می شوند".

این گزارش می گوید که از زمان آغاز مذاکرات صلح در سپتامبر سال گذشته و به ویژه در ماه های اخیر، قتل های عمدی مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران افزایش یافته است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به نوبه خود، گزارش داد که تعداد قتل های عمدی در این کشور طی سال گذشته در مقایسه با سال 2019 سه برابر افزایش یافته است.

شهرزاد اکبر، رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، گفت که فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران ، دادستان ها و قضات و فعالان جامعه مدنی قربانی چنین قتل هایی هستند.

بانو اکبر گفت: "فعالان برجسته در افغانستان یا کشته می شوند و یا مجبور به ترک کشور می شوند. حمله بی سابقه به جامعه مدنی افغانستان همچنان ادامه دارد و جامعه جهانی برای جلوگیری از آن هیچ کاری انجام نمی دهد".  

به گفته وی، برای اینکه مردم افغانستان به روند صلح اعتقاد داشته باشند، لازم است آتش بس صورت گیرد، از جامعه مدنی محافظت شود و از مشارکت واقعی آن در زندگی کشور اطمینان حاصل شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر