04:14 23 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان میگوید، احتمال دارد بیانیه‌ی پایانی کنفرانس "ترویکای توسعه یافته" در مسکو اساسی برای آغاز گفتگوها میان افغان‌ها باشد.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابولوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه  در امور افغانستان، مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه، در کنفرانس مطوعاتی در مورد نتایج نشست "ترویکای توسعه یافته  که در 18 مارچ در مسکو برگزار شد گفت:«بیانیه پایانی این کنفرانس احتمال دارد اساس برای آغاز گفتگوهای بین الافغانی شود».

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است بیانیه "ترویکا  توسعه یافته" اساس گفتگوهای بین الافغانی شود گفت: «من فکر می کنم که این موضوع ممکن است اتفاق بیافت".

به گفته وی ، "نگرش در مورد بیانیه مشترک چهار کشور مبهم بود، اما ما راضی هستیم که اکثر شرکت کنندگان در این نشست ، به ویژه نمایندگان کابل و نیروهای سیاسی افغانستان ، کاملاً از محتوای این بیانیه حمایت کردند".

کابلوف در ادامه افزود: «گروه طالبان هنوز درست درک نکرده اند که جامعه جهانی آمادگی پذیرش ادعاهای آنها در مورد احیای امارت اسلامی در افغانستان را ندارد ».

وی گفت، این نظریه  نه تنها  از سوی چهار کشور شرکت کننده در کنفرانس (آمریکا، روسیه، چین و پاکستان)  مطرح شد، بلکه شورای امنیت سازمان ملل نیز با این نظر موافق است و به همین دلیل از قطعنامه سازمان ملل نیز در آن یادآوری شده است.

 گفتنی است نمایندگان آمریکا، روسیه، چین و پاکستان (کشورهای ترویکا) در پایان نشست مسکو با انتشار بیانیه ‌پایانی تاکید کردند که از احیای مجدد امارت اسلامی طالبان در افغانستان حمایت نمی‌کنند. از دولت افغانستان و شورای عالی مصالحه ملی این کشور نیز خواستند که به گونه علنی با نمایندگان طالبان درباره یک راه حل سیاسی از طریق مذاکره تعامل کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر