03:05 23 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 61
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ایالات متحده امریکا تاکید دارد که ما شاهد یک نشست بسیار پربار در مسکو به اصطلاح فرمت 1+3، با مشارکت روسیه، چین، پاکستان و ایالات متحده بودیم.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، در جلسه توجیهی پس از نشست وزرای خارجه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو گفت، که نشست مسکو در مورد افغانستان با حضور چین، پاکستان و ایالات متحده برای ثبات در این کشور بسیار سودمند واقع شده است.

او افزود، ناتو تا حال هیچ تصمیمی در مورد خروج نیروهایش در افغانستان اتخاذ نکرده است و اطمینان داد که این تصمیم توسط ایالات متحده با همکاری کشورهای ناتو اتخاذ خواهد شد.

او گفت: "ما شاهد یک نشست بسیار پربار در مسکو به اصطلاح فرمت 1+3، با مشارکت روسیه، چین، پاکستان و ایالات متحده بودیم. همچنان بیانیه نهایی آن برای کاهش تنش در افغانستان بسیار مهم بود".

او اظهار داشت: "در آن همچنان بر اهمیت طرفین (درگیری در افغانستان) برای افزایش تلاش ها برای یافتن راه حل صلح آمیز، اهمیت کاهش سطح خشونت، رد شکل گیری امارت جدید در افغانستان تاکید می‌کند. به همین دلیل مخرج مشترک زیادی بین این کشورها وجود دارد که معمولاً اختلاف نظرهایی دارند".

او تاکید کرد که امریکا همچنان نشست ترکیه را که قرار است طی هفته های آینده با مشارکت رهبری افغانستان و طالبان برگزار شود. از نزدیک پیگیری خواهد کرد. این نشست همچنان گامی مثبت برای ثبات اوضاع در افغانستان است.

قابل ذکر است که نشست ترکیه که به رهبری سازمان ملل متحد در اوایل ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد، انتظار می‌رود که همچون نشست «بن» دربارۀ آیندۀ افغانستان تصمیم‌های نهایی گرفته شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر