11:35 03 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

شورای عالی مصالحه‌ی ملی اعلام کرد که در دیدار دو طرف در باره‌ی تلاش‌های صلح، کنفرانس ترکیه در باره‌ی صلح، روابط فرانسه و افغانستان، حمایت جهانی و منطقه‌ای از تلاش‌های صلح بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش اسپوتنیک، شورای عالی مصالحه‌ی ملی با نشر یک خبرنامه امروز جمعه (26 مارچ)، اعلام کرد که دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی در جریان سفر به جمهوری فرانسه به دعوت شهردار این کشور برای اشتراک در مراسم نام‌گذاری جاده‌ای به نام قهرمان ملی شهید احمدشاه مسعود بعد از ظهر امروز با آقای ژان ایو لودریان وزير امورخارجه جمهوری فرانسه دیدار کرد.

در این نشست دو طرف در باره‌ی تلاش‌های صلح، کنفرانس ترکیه در باره‌ی صلح، روابط فرانسه و افغانستان، حمایت جهانی و منطقه‌ای از تلاش‌های صلح بحث و تبادل نظر کردند.

قابل ذکر است که دکتور  عبدالله عبدالله، از جمهوری فرانسه به خاطر اعزاز قهرمان ملی و حمایت دوام‌دار از افغانستان و تلاش‌های صلح تشکر و قدردانی نمود.
چندی پیش شورای شهرداری پاریس تصمیم گرفت تا به پاس مبارزات صلح‌جویانه و آزادی بخش قهرمان ملی افغانستان شهید مسعود، مکانی را در شهر پاریس به افتخار ایشان نام‌گزاری کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر