07:15 19 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

در کمتر از بیست و چهار ساعت اخیر، نزدیک به 20 ولایت کشور گواه حمله‌های طالبان و رویدادهای ضد امنیت بوده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، جنرال ریچارد کلارک، فرماندۀ عملیات‌های ویژۀ ارتش امریکا می‌‎گوید که نیروهای افغان برای جنگ با طالبان به پشتیبانی امریکا نیاز دارند.

او در یک نشست کمیتۀ نیروهای مسلح مجلس سنای ایالات متحده، تأکید می‌ورزد که طالبان برخلاف تعهدات شان خشونت‌ها را در افغانستان افزایش داده‌اند.

این مقام بلندپایه ارتش افزود: "توانایی‌هایی که امریکا برای مبارزه در برابر طالبان و تهدیدهای دیگر در افغانستان به نیروهای امنیتی افغان فراهم می‌سازد، برای پیروزی این نیروها حیاتی استند".

بربنیاد اطلاعات نهادهای امنیتی در یک شبانه روز اخیر دست کم بیست ولایت کشور گواه رویدادهای ضد امنیت و حمله‌های طالبان بوده‌اند.

از این میان در ولسوالی گرشک ولایت هلمند در انفجار یک موتر بم‌گذاری شده بر یک پاسگاه ارتش سه سرباز جان باختند و پنج تن زخم برداشته‌اند.

در همسایه‌‌گی هلمند در کندهار در برخورد هاموی پولیس با یک ماین کنار جاده سه پولیس جان باختند.

در بادغیس هم، برخورد یک هاوان بر یک منزل مسکونی، جان‌های دو کودک و یک زن را گرفت.

عبدالعزیز بیک، رییس شورای ولایتی بادغیس گفت: "افراد ملکی ولایت بادغیس از یک طرف زیر فشار فقر و از طرف دیگر زیر فشار جنگ و هاوان است و دیگر قابل قبول نیست".

مهراب‌الدین صافی، نظامی پیشین نیز اظهار داشت: "اگر به یک صلح پایدار نرویم، فکر می‌کنم این تنش‌ها و جنگ‌ها دوام پیدا کند".

در کاپیسا نیز پولیس می‌گوید که که طالبان پدر یک افسر نیروهای ویژۀ ارتش را کشتند و برادرش را باخود برده‌اند.

همین‌طور در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ یک دختر در درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان جان باخت.

ستار حسینی، عضو مجلس نماینده‌گان بیان داشت: "هرگاه گفته کاهش خشونت‌ها، خشونت‌ها افزایش پیدا کرده‌است... متأسفانه این‌ها در حالت آماده‌گی به جنگ است".

روح الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی نیز اظهار داشت: "نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان هم‌اکنون نزدیک به صد درصد عملیات‌ها را مستقل انجام می‌دهند. در کنار این همکاری‌های بین‌المللی هم با نیروهای امنیتی و دفاعی ادامه دارد و ما از آن تشکری می‌کنیم".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر