10:14 17 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

دفتر رسانه ای معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان از دیدار معاوم دوم رئیس جمهور با سرپرست وزارت دفاع این کشور خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، دفتر رسانه ای معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان امروز شنبه 7 حمل 1400 نوشت: یاسین ضیا سرپرست وزارت دفاع ملی و لوی‌درستیز قوای مسلح پیش از ظهر امروز با استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرد. در این دیدار ضیا ضمن ارائه گزارش از نحوۀ اجراآت خود در وزارت دفاع و نیز وضعیت عمومی امنیتی کشور، در رابطه به قضایای اخیر و و ضعیت موجود در هردو ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک نیز گزارش داد.
در این ادامه این خبرنامه آمده است، که دراین دیدار که عبادالله عباد معاون شورای امنیت ملی نیز حضور داشت، استاد دانش معاون رئیس جمهور سمت سرپرستی وزارت دفاع را به آقای ضیا تبریک گفت. دانش در رابطه به قضیه بهسود، به فعال شدن ادارات محلی در هردو ولسوالی حصه اول و دوم بهسود و تأمین امنیت مردم از سوی نیروهای امنیتی جدا تأکید کرد. همچنین معاون رئیس جمهور خطاب به سرپرست وزارت دفاع تأکید ورزید که امنیت مسیراه شاهراه میدان-بامیان به خصوص در منطقه جلریز ولایت میدان از سوی نیروهای امنیتی تأمین گردد.
در این خبرنامه افزوده شده است، که سرپرست وزارت دفاع در رابطه به هدایات معاون رئیس جمهور اطمینان داد که تلاش می‌کند مطالبات مردم در زمینه تأمین امنیت و نیز زمینه فعال شدن ادارات محلی در ولسوالی های بهسود به زودی محقق شود.ضیا همچنین گفته است، که به صورت مداوم با نیروهای امنیتی که در ولسوالی های بهسود حضور دارند، در تماس است و باشندگان آن مناطق مطئمن باشند که این نیروها اجازه ندارند به گونه خود سرانه منازل مسکونی مردم را تلاشی کنند.

یادآوری می کنیم، که بیش از دوماه است، که تنش میان دولت و نیروهای مردمی در بهسود آغاز گردیده و پس از فرو افتادن چرخبال نیروهای دولتی در این ولسوالی به اوجش رسید و دولت برای یک عملیات بر ضد نیروهای مردمی بیش از 100 تانک زرهی را به این منطقه فرستاده است. 

در همین حال، مردم محل از تلاشی خانه ها در شب از سوی نیروهای دولتی خبر داده اند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر