12:17 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

حکومت پاکستان گفته است، که بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان باید به شیوه‌ای مسئولانه انجام شود تا از «خلا» جلوگیری شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، زاهد حافظ چودری سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز (یکشنبه، ۸حمل) گفته است، که پاکستان بر این باور است «بیرون شدن نیروها باید منظم و مسئولانه باشد تا خلا ایجاد نشود».

این درحالی است، که دو روز پیش (جمعه ، ۶حمل) طالبان از تاخیر در بیرون شدن سربازان امریکایی هشدار دادند و افزودند، که در صورت هر نوع بهانه مسئولیت به دوش جانب مقابل خواهد بود.

جودری گفته است که :«پاکستان همیشه تایید کرده است که هیچ راه حل نظامی برای جنگ در افغانستان وجود ندارد».

وی افزوده است: «ما از گفتگوی فراگیر و همه شمول میان احزاب افغانستان برای حل اختلافات شان حمایت کرده ایم و پاکستان بر این باور است که روند دوحه فرصتی تاریخی برای دستیابی به چنین راه حل سیاسی پایدار فراهم میکند».

یادآوری می کنیم، که دو روز پیش رییس جمهوری امریکا گفته بود، که مهلت اول ماه می برای بیرون شدن نیروها از افغانستان به دلایل فنی عملی نیست.

جو بایدن، رییس جمهوری امریکا، که روز گذشته در نخستین کنفرانس خبری از زمان آغاز به کارش در کاخ سفید سخنرانی میکرد گفته است که «خیلی دشوار» است که مهلت اول ماه مه برای خروچ نیروهای این کشور از افغانستان «به دلایل فنی» عملی کرد،اما وی تاکید کرد که کشورش قصد ندارد برای مدت طولانی در افغانستان بماند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر