19:53 31 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نیروهای دولتی عملیاتی را برای پاک ‌سازی مسیر شاهراه کابل – بامیان که موسوم به شاهراه نمبر۲ است، در مربوطات ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک آغاز کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های کابل، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی، روز سه‌شنبه، دهم حمل در توییتی نوشت که این عملیات شب گذشته آغاز شده است.

به گفته فواد امان، این عملیات از دو جناح از مسیر میدان‌شهر، مرکز ولایت میدان‌وردک و بهسود آغاز شده است.

امان می‌گوید که عملیات تا پاک‌سازی کامل شاهراه از وجود طالبان ادامه خواهد داشت.

معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی تأمین امنیت شاهراه‌ها را در صدر اولویت وزارت دفاع ملی عنوان کرده است.

مهدی راسخ، نماینده مردم میدان‌وردک در مجلس نماینده‌گان نیز گفته است که عملیات از دو مسیر «سیاه خاک» و «میدان‌شهر» آغاز شده است. راسخ افزوده است که این اقدام ضروری و مثبت است، اما سال‌ها قبل باید انجام می‌شد.

تأمین امنیت شاهراه کابل – بامیان که در بخشی از ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک ناامن است، از خواست‌های اساسی باشنده‌گان مناطق مرکزی عنوان می‌شود. در سال‌های گذشته طالبان بارها کارمندان دولتی و افراد غیرنظامی در ولسوالی جلریز را گروگان گرفته‌اند و یا به قتل رسانیده‌اند.

عملیات در جلریز پس از اجرای عملیات نیروهای امنیتی علیه عبدالغنی علی‌پور که مظنون به سقوط هواپیمای ارتش است، آغاز شده است.

چرخ‌بال ارتش در بیست‌وهفتم حوت در ولسوالی حصه‌اول میدان‌وردک سقوط کرد و در اثر آن نه تن از نیروهای امنیتی و پیلوت کشته شدند.

در عملیاتی که نیروهای امنیتی علیه علی‌پور اجرا کرد، نیز طبق اعلام وزارت دفاع، ۱۲ نفر از افراد علی‌پور کشته شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر