13:17 27 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

امنیت ملی افغانستان از کشته شدن یک عضو ارشد القاعده و یک فرمانده گروه طالبان در ولایت پکتیا خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، دفتر رسانه ای امنیت ملی افغانستان امروز سه شنبه 10 حمل 1400 نوشت: نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی در عملیاتی هدفمند، یک عضو برجسته شبکه‌ ای القاعده و یک فرمانده‌ ای طالبان را در ولسوالی گیان ولایت پکتیکا به هلاکت رساندند.

امنیت ملی افغانستان افزوده است، که دولت بیگ تاجیکی مشهور به ابومحمد التاجیکی عضو برجسته‌ی شبکه‌ی القاعده در شبه‌قاره‌ی هند و حضرت علی مشهور به حمزه مهاجر باشنده‌ی اصلی وزیرستان فرمانده‌ی گروه تروریستی طالبان، از پلان‌گذاران اصلی حملات مشترکِ پیچیده، خونین و بزرگ طالبان و القاعده بوده‌اند. این افراد، اشخاص ارتباطی میان شبکه‌ی القاعده و گروه تروریستی طالبان بوده و مسئولیت تجهیز و تمویل گروه تروریستی طالبان را پیش میبردند و در واپسین اقدام روی حملات گسترده بهاری برای گروه طالبان طرح و مشوره میداند.

در ادامه این خبرنامه آمده است، که قابل یاددهانیست، برنامه‌ی ابومحمد تاجیکی و حمزه مهاجر در افغانستان فراهم کردن سلاح‌های پیشرفته و تعلیمات نظامی به گروه تروریستی طالبان در ولایات غزنی، لوگر، زابل بود. افراد نامبرده وظیفه‌ی آموزش نظامی جنگجویان گروه طالبان را پیش می‌بردند و درصدد بودند تا این آموزش‌ها را در دیگر پایگاه‌های طالبان گسترش دهند.
این ریاست همچنان افزوده است، که نیروهای کشفی ریاست عمومی امنیت ملی محل فعالیت افراد مذکور را در ولایت غزنی تثبیت نموده و زمانی که قصد رفتن به ولایت پکتیکا جهت تمویل و تجهیز جنگجویان گروه تروریستی طالبان را داشتند، در حالی که از محل عملیات فرار می‌کردند، توسط قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی به هلاکت رسیدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر