06:50 19 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

ثناالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان از محل عملیات تلفات سنگین طالبان را تایید می‌کند و می‌گوید که به زودی پیروزی بزرگ در راه است.

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عملیات گسترده‌ای را در ولسوالی نُسی درواز ولایت بدخشان به راه انداخته‌اند که سبب تلفات سنگین طالبان شده است.

در این عملیات که به صورت هوایی و زمینی اجرا می‌شود، طالبان متحمل تلفات سنگین شده‌اند.

عبدالمناف نظری، سخنگوی لوای سرحدی بدخشان با تأیید این خبر به رسانه ها گفت: «عملیات از چند روز به این طرف در ولسوالی نسی درواز آغاز شده و از جمعه‌شب به این سو با شدت بیش‌تری ادامه دارد که سبب تلفات سنگین طالبان و سقوط سنگرهای محکم دفاعی‌شان شده است.»

به گفته منابع،«تمامی نقاط حاکم و مشرف بر مرکز نسی از کنترل طالبان خارج شده است در حدود 20 طالب تاکنون کشته شده و جنگ در محل به شدت ادامه دارد.»

گفته می‌شود که «جمعه» نام ولسوال نام‌نهاد طالبان در نسی، با دو محافظش به شدت زخم برداشته و احتمال این که در اثر این جراحات جان بدهد، زیاد است.

در جریان درگیری‌ها یک نیروی خیزش مردمی کشته شده و یک نیروی دیگر زخمی شده است.

قول اردوی 217 پامیر نیز در یک اعلامیه از کشته شدن 16 طالب و سقوط سه پوسته این گروه خبر داده است.

ثناالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان از محل عملیات تلفات سنگین طالبان را تایید می‌کند و می‌گوید که به زودی پیروزی بزرگ در راه است.

نسی از مناطق استراتژیک درواز بوده و دره‌های جَوَی و شوریان این ولسوالی از مدت‌ها به این سو به مرکز فعالیت‌های تروریستی بدل شده‌اند.

جنگ در محل به شدت ادامه داشته و نیروهای امنیتی تا محلی به نام «دوآبگی» پیش‌روی کرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر