00:48 24 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی افغانستان می گوید، که رییس‌جمهور کنونی افغانستان آماده است انتخابات زودهنگام را برای موفقیت روند صلح برگزار کند و خودش نیز در این انتخابات نامزد نخواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان می‌گوید، که رییس‌جمهور غنی قدرت سیاسی را تنها به حکومت انتخابی مردم منتقل خواهد کرد.

محب امروز شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت، که حکومت کنونی از جانب مردم انتخاب شده و رهبری حکومت نمی‌تواند حق تشکیل حکومت جدیدی را برای چهل نفر واگذار کند.

محب افزود، که حکومت موقت مطابق به خواست مردم افغانستان نیست و از این‌رو، قدرت سیاسی تنها از راه انتخابات به رییس‌جمهور منتخب کشور منتقل خواهد شد.

مشاور شورای امنیت ملی افغانستان خاطرنشان می‌سازد، که هر کسی که خواستار کرسی ریاست جمهوری است باید برای انتخابات آماده شود. به بیان او، رییس‌جمهور غنی آماده است انتخابات زودهنگام را برای موفقیت روند صلح برگزار کند و خودش نیز در این انتخابات نامزد نخواهد بود. محب اما دربارۀ زمان دقیق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری چیزی نگفته است.

یادآوری می می کنیم، که پیش از این وزارت خارجۀ امریکا یک طرحی را برای یک ساختار مشارکتی موقت میان دولت و طالبان ارائه کرده بود.

 

مرتبط:

محب: طرح خلیلزاد راهی برای تسریع روند صلح است
محب: ما به کمک مالی نیاز داریم نه سربازان خارجی
محب: طالبان از فرصت صلح برای جنگ استفاده کردند/ این گروه صلاحیت تصمیم‌گیری را ندارد
حمدالله محب: خروج شتاب ‌زده‌ نیروهای خارجی افغانستان را با جنگ داخلی مواجه می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر