00:32 21 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه افغانستان با کاردار سفارت امریکا امروز دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان امروز یکشنبه ۱۵ حمل ۱۴۰۰ نوشت: محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه با راس ویلسون کاردار سفارت ایالات متحده در کابل درباره نتایج کنفرانس قلب آسیا-پروسهٔ‌ استانبول، برگزاری زودهنگام نشست صلح ترکیه و تقویت همکاری‌های دوجانبه در راستای موفقیت مذاکرات صلح گفت و گو کرد.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که اتمر از تقویت اجماع منطقه‌یی و جهانی و حفظ دستاوردهای افغانستان صحبت نموده، نتایج کنفرانس اخیر وزرای قلب آسیا-پروسهٔ استانبول را در این راستا مهم و با ‌اهمیت دانست.
این وزارت افزوده است، که دو طرف ضمن بررسی آخرین تحولات در روند صلح افغانستان، در مورد آمادگی‌ها برای برگزاری دور بعدی گفتگوهای صلح در ترکیه صحبت نموده، در مورد تاریخ و اجندای احتمالی، ترکیب هیأت‌های گفتگوکننده و برآیند این نشست تبادل نظر کردند.
در پایان این خبرنامه آمده است، که سفیر ویلسون به وزیر امور خارجه در مورد ادامهٔ تعهد و همکاری کشورش با افغانستان برای دستیابی به صلح پایدار اطمینان داد.

یادآوری می کنیم، که قرار است به زودی یک نشست میان افغانستانی ها در استانبول ترکیه برای چند روز درباره روند صلح افغانستان برگزار شود. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر