18:32 30 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

فضل هادی مسلمیار، رئیس مجلس سنا می‌گوید که نباید سیاست‌گران کشور با طالبان همصدا شوند و برای ازبین بردن نظام کار کنند.

به گزارش اسپوتنیک، طلوع نیوز خبر داده است که آقای مسلمیار طی نشست عمومی مجلس سنا سخن می‌زد، ‌افزود که برای حفظ نظام کنونی، هزاران جوان، جان‌های شان را از دست داده‌اند و نباید برای فروپاشی آن خیال‌پردازی شود.

حنیف حنفی، عضو مجلس سنا نیز افزود: «باید سیاست‌گران از یک تربیون سخن بزنند و یک طرح داشته باشند.»

شماری از اعضای سنا، طرح انتخابات زودهنگام را که از سوی رییس‌جمهورغنی مطرح شده‌است می‌ستایند؛ اما شماری دیگر آن را عوام‌فریبانه و غیرعملی می‌دانند.

انجینیر محمد خان، عضو مجلس سنا بیان داشت: «کسانی استند که با طالبان نزدیک می‌شوند، اما اگر طالبان بیایند ممکن اولین ساطور را بر سر آنان بزنند، من نمی‌دانم که این سیاسون ازاین کشور چه می‌خواهند.»

طیب عطا، عضو دیگر مجلس سنا نیز اظهار داشت: «اگر ما از انتخابات سخن می‌زنیم ما و شما دو دور شاهد انتخابات بودیم. جناب سناتور صاحب (مخاطب انجینرمحمد خان)  شما هم در یک تیم انتخاباتی بودید که انتخابات را نپذیرفتید.»

با این هم، محمد علم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنا می‌گوید که امریکا تلاش دارد برای خروج نیروهایش از افغانستان راه مناسبی بیابد.

اما آقای ایزدیار تأکید می‌ورزد که خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان باید مسؤولانه باشد: «طرح‌های که جنبه عملی نداشته باشد این طرح‌ها پیشکش نشود و چیزی باشد که طرف‌ها را به‌طرف تفاهم بکشاند.»

مردم انتظار دارند، پیامد نشست ترکیه که انتظار می‌رود حکومت افغانستان، سیاست‌گران، نماینده‌گان طالبان و نماینده‌گان شماری از کشورهای منطقه و جهان در آن اشتراک کنند، تأمین صلح و ثبات در کشور باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر