14:24 27 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که کار روی توحید دیدگاه‌ها در این شورا ادامه دارد و سخن گفتن در مورد جزییات حکومت پس از صلح زود است.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی روز دوشنبه (16 حمل) در دیدار با اعضای کمیته دادخواهی زنان افغانستان گفت که هنوز روی ترکیب و چگونگی حکومت آینده سخن گفته نشده است.

آقای عبدالله در این دیدار تصریح کرد که افزون بر «اعضای اصلی نشست»، نماینده‌گانی نیز از میان زنان و جامعه مدنی به عنوان «اعضای جانبی» در نشست استانبول حضور می‌یابند.

بدین ترتیب رییس شورای عالی مصالحه ملی بر «اشتراک عادلانه و معنادار زنان در نشست استانبول» تأکید کرد.

به گفته عبدالله، کار روی توحید دیدگاه‌ها برای تهیه طرح پیشنهادی جریان دارد و قرار است که کمیته رهبری شوری مصالحه روی «چند اصل بنیادین» برای نشست استانبول کار کند.

او با تأکید بر حفظ مشارکت عادلانه و معنادار همه طرف‌ها، تصریح کرد که هنوز روی ترکیب و چگونه‌گی حکومت آینده سخن گفته نشده است.

در همین حال اعضای کمیته دادخواهی زنان افغانستان نیز با تأکید بر نقش زنان در نشست‌های مرتبط به صلح، خواستار سهم 30 درصدی زنان در نشست صلح استانبول شدند.

به باور اعضای این کمیته، باید زنان در نشست‌های صلح اشتراک کنند که می‌توانند از همه زنان افغانستان «به‌خوبی» نماینده‌گی کنند.

اعضای کمیته زنان با ابراز نگرانی از هر نوع «معامله» در مورد حقوق و دستاورد های شان، تصریح کردند که در حکومت آینده، زنان نباید به عقب‌گرد محکوم شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر