01:16 15 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

گزارش‌ها می‌رساند که اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان با یک هیئت پارلمانی به کابل می‌آید. او در این سفر با مقامات افغانستان در مورد روند صلح و مسایل مرتبط به آن گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "آوا افغانستان" محمد صادق نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان اعلام کرده که اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان روز پنجشنبه19 حمل) به افغانستان سفر می‌کند.

او ابراز امیدواری کرده که سفر سه روزه قیصر به کابل، اختلاف‌ها را به روابط دو جانبه مبدل کند که از قبل نیز در مسیر بهبود قرارگرفته است.

دفتر مطبوعاتی مجلس سنا نیز گفته که توقع می‌رود که رئیس مجلس پاکستان، مقامات آن کشور را ترغیب کند تا صادقانه در قضایای افغانستان، به ویژه روند صلح کشورهمکاری نمایند.

کابل نیز برای استقبال از ریی رئیس مجلس پاکستان آمادگی گرفته است. در جاده دارالامان در غرب کابل که به مجلس نمایندگان افغانستان منتهی می‌شود، پرچم افغانستان و پاکستان و عکس‌های آقای قیصر نصب شده است.

در ماه های اخیر برخی از سیاستمداران افغانستان از جمله میررحمان رحمانی رییس مجلس، گلبدین حکمتیار، کریم خلیلی، احمدولی مسعود و تعدادی دیگر از سیاسیون به این کشور سفر کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر