05:46 21 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اعضای مجلس نماینده‌گان از شورای عالی مصالحۀ ملی می‌خواهند که طرح جدید صلح را در اختیار آنان قرار دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، شماری از اعضای مجلس نمایندگان از حکومت خواسته اند که از ارایۀ طرح‌های بسیار در نشست استانبول باید جلوگیری شود.
اسدالله شهباز، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید که طرح صلح باید منعکس دهنده دیدگاه‌های مردم افغانستان شود، آقای شهباز گفت: «موضع مجلس در این زمینه باید روشن باشد و به گونه‌یی باید اقدام شود که جنگ پایان یابد و صلح دایمی و پایدار به‌میان آید.»


درعین حال، خالد اسد، دیگر عضو مجلس نماینده‌گان با ابراز نگرانی از طرح‌های زیاد، می‌گوید که این طرح‌ها بازتاب‌دهندۀ دیدگاه‌های مردم افغانستان نیست.
وی گفت: اگر می‌خواهید عزت و حیثیت و آن‌چه دارید را حفظ کنید، پس با همین نظام و همین حکومت و برای بیرون‌رفت از این وضعیت، طرح واحد ارایه کنید.
ازسوی هم شماری از بانوان مجلس، نشست ترکیه درباره صلح افغانستان را مهم خوانده می‌گوید که نباید حق شرکت بانوان در این نشست، مانند نشست بن گرفته شود.
حلیمه صدف، عضو مجلس نماینده‌گان در این مورد افزود: «در طرح نوشته‌شده جای‌گاه بزرگ‌ترین قشر افغانستان که بانوان‌اند، مشخص نشده است و پیش از گفت‌وگوها باید آتش‌بس شود و متأسفانه خشونت‌ها در حال افزایش است.»
میررحمان رحمانی رئیس مجلس نمایندگان افغانستان، گفته است که نشست ترکیه فرصت خوبی برای پایان دادن جنگ 40 ساله در کشور است.

هرچند زمان برگزاری نشست استانبول اعلام نشده است، اما حدس و گمان موجود است که این نشست در ۱۶ اپریل برای ده روز برگزار شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر