14:26 28 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

منابع امنیتی ولایت فاریاب می‌گویند در پی انفجار یک تونل حفر شده توسط طالبان در ولسوالی قیصار این ولایت، بیش از 30 منزل مسکونی، مسجد و کلینک و همچنین 30 دوکان غیر نظامیان تخریب شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "آوا افغانستان" عبدالکریم یورش سخن‌گوی پولیس فاریاب می‌گوید، طالبان از مدتی بدین سو یک تونل که در حدود صد متر طول داشته را با استفاده از منازل مسکونی مردم به استقامت قوماندانی امنیه ولسوالی قیصار حفر کرده بودند که عصر روز گذشته، با انفجار مواد جاسازی شده در آن و بر اثر تحرکات نیروهای امنیتی و دفاعی، 9 طالب مسلح کشته و 3 تن دیگر آنان نیز شدیدآ زخم برداشته‌اند.

به گفته‌ی او، نیروهای امنیتی از حفر تونل آنان آگاهی حاصل نمودند، سپس یک خندق را از داخل قوماندانی امنیه کندنکاری و آن را از آب پر کردند و زمانی که آب بر تونل رخنه کرد، طالبان فکر نمودند که بر چاه سپتیک و هدف که می‌خواستند، رسیدند؛ سپس حفر کاری را توقف داده، مواد کارگذاری‌شان را انفجار دادند و بعد از انفجار دیدند که در حدود سه متر عقب دیوار خارج قوماندانی امنیه قیصار، انفجار صورت گرفته است.

یورش گفت که در این انفجار به نیروهای امنیتی و دفاعی هیچ نوع آسیبی نرسیده اما به افراد ملکی خسارات هنگفت مالی وارد شده است. تعداد 30 منزل مسکونی، یک باب مکتب و کلنیک و 30 باب دوکان در بازار ولسوالی قیصار ویران شده است.

قیصار از ولسوالی‌های ناامن ولایت فاریاب به شمار می‌رود که طی یک سال اخیر، شاهد حملات خونین به نیروهای امنیتی و مردمان ملکی بوده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر