افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ضیاالحق امرخیل، والی ننگرهار می‌گوید که در روند صلح، نباید نهادهای امنیتی به معامله گرفته شوند.

حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت امور داخله امروز دوشنبه (12، اپریل)، می‌گوید که طالبان می‌خواهند نظام کنونی را همانند حکومت داکتر نجیب‌الله، سرنگون سازند. 

او که در یک گردهمایی پشتیبانی از جمهوریت در شهر جلال‌آباد ولایت ننگرهار سخن می‌زد، می‌گوید که سازمان‌های استخباراتی کشورهای منطقه می‌خواهند تا حکومت مورد علاقۀ خود شان را در افغانستان، حاکم سازند. 

او افزود: "ما نمی خواهیم که همانند رهبران پیشین، تاریخ تکرار شود. دشمنان می خواهند که تاریخ دوران داکتر نجیب، تکرار شود و این یک خواب است و ما نیروهای امنیتی داریم".

در همین حال، ضیاالحق امرخیل، والی ننگرهار و شماری از باشنده‌گان این ولایت می‌گویند که در روند صلح، نباید نهادهای امنیتی به معامله گرفته شوند. 

او افزود: "از همه بیشتر، شما قربانی داده‌اید و پسران تان را به صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی، فرستاده‌اید و این‌ها استند که امنیت مردم را می‌گیرند".

عبدالرووف شپون، عضو مجلس نماینده‌گان از ولایت ننگرهار می‌گوید: "بر طالبان صدا می‌زنیم که چه برنامه دارید و شما چه می‌خواهید، این را واضح سازید. ما از بین بردن نظام و امنیت را نمی‌خواهیم".

به‌گفتۀ مقام‌های محلی، در این گردهمایی پشتیبانی از جمهوریت و نیروهای امنیتی، شمار بزرگی از باشنده‌گان ولسوالی‌های ننگرهار نیز آمده بودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر