10:31 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 04
ما را در دنبال کنید

مقامات در ولایت بدخشان می‌گویند که طالبان سه سرباز ویژه‌ ارتش را در اولین روز ماه مبارک رمضان در مربوطات ولسوالی زیباک این ولایت تیرباران کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، نیک ‌محمد نظری، سخن‌گوی والی بدخشان گفته است که این سربازان چند روز پیش به ‌منظور سپری ‌کردن رخصتی‌های‌ شان از ولایت ‌های پکتیا و قندهار به بدخشان آمده بودند.

این سخن‌گوی همچنان گفته است که طالبان سربازان را از مسیر ولسوالی وردوج اسیر گرفته بودند و صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۴ حمل) که مصادف است به روز اول ماه مبارک رمضان در روستای «تیزاب» ولسوالی زیباک تیرباران کرده‌اند.

او افزوده است که دو تن از این سربازان از ولسوالی اشکاشم و باهم پسر کاکا بودند و یکی دیگر آنان از ولسوالی زیباک بدخشان بوده است.

به‌گفته‌ نظری، آنان می‌خواستند که از مسیر ولسوالی وردوج نزد فامیل‌های‌شان بروند که از سوی طالبان اسیر شدند.

با این حال گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

گفتنی است که ولایت بدخشان در شمال‌ شرق افغانستان موقعیت دارد. در بخش‌هایی از این ولایت ناامن، جنگ ‌جویان گروه ترورستی طالبان حضور و فعالیت دارند.

این سربازان قطعه ویژه‌ ارتش درحالی از سوی طالبان در بدخشان تیرباران شدند که پیش از آن رییس ‌جمهور غنی در یک پیام عیدی، از طالبان خواست که از جنگ، خشونت و خون‌ریزی دست برداشته و آتش‌بس اعلام کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر