19:02 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور داخله می‌گوید که گروه طالبان از اول سال 1400 خورشیدی 60 غیرنظامی را کشته و 164 غیرنظامی دیگر را زخمی کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت داخله‌ی کشور اعلام کرد که از تاریخ 1 الی 22 ماه حمل سال جاری خورشیدی از اثر حملات و انفجار ماین‌های گروه طالبان بیش از 60 غیرنظامی در سراسر کشور کشته و 164 غیرنظامی دیگر به‌شمول زنان و کودکان زخمی شده‌اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله امروز (سه‌شنبه، 24 حمل) گفته است که براساس آمارهای این وزارت، سطح تلفات غیرنظامیان در سه هفته‌ی اول سال جاری در مقایسه به زمان مشابه سال گذشته‌ی خورشیدی (1399) افزایش یافته است.

آقای آرین همچنان گفته است که طالبان تا کنون به هیچ یک از تعهدات‌شان در قبال کاهش خشونت عمل نکرده و به کشتار غیرنظامیان و تخریب تأسیسات عامه ادامه داده‌اند.

به‌گفته‌ی او، درحالی که حکومت افغانستان در آستانه‌ی ماه مبارک رمضان درخواست آتش‌بس کرده‌اند، گروه طالبان خلاف فتوای علما و حرام‌دانستن جنگ این گروه، به «کشتار» ادامه می‌دهد.

سخن‌گوی وزارت داخله ادعا کرده است که طالبان بر جغرافیای جنگ حاکم نیست و «به امر باداران خود باعث کشتار مردم» می‌شوند.

گروه طالبان تا کنون در این مورد چیزی نگفته است.

این درحالی است که رییس‌جمهور اشرف غنی در یک پیام عیدی، از طالبان خواسته است که از جنگ، خشونت و خون‌ریزی دست برداشته و آتش‌بس اعلام کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر