10:02 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا تا بیستمین سالگرد یورش های 11 سپتامبر 2001 به این کشور، همه نیروهایش را از افغانستان بیرون خواهد کرد. 

به گزارش اسپوتنیک، واشنگتن پست به نقل از منابع نوشته است، که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، همه نیروهای این کشور را از افغانستان تا 11 سپتامبر سال روان بیرون خواهد کرد. 

 این منابع می‌افزایند، که قرار است رئیس‌جمهور امریکا فردا چهار شنبه تصمیم اش را در این باره اعلام کند.

پیش از این، جین ساکی سخنگوی کاخ ریاست جمهوری امریکا در تازه ترین اظهاراتش درباره افغانستان گفته بود، که رئیس جمهور بایدن پیش از اول ماه می، (زمان بیرون شدن نیروهای امریکایی در توافقنامه دوحه) تصمیم بیرون شدن نظامی از افغانستان را اعلام می‌کند.

این در حالی است، که طالبان متعهد شده اند اگر نیروهای خارجی تا مهلت مقرر بیرون نشوند، حملات خود را به نظامیان ایالات متحده و ناتو ادامه خواهند داد، مشخص نیست که آیا با توجه به برنامه بایدن برای عقب نشینی مرحله ای بین الحال و سپتامبر، ستیزه جویان این تهدیدات را دنبال می کنند.
یادآوری می کنیم، که به طور رسمی، 2500 سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارند، اگرچه تعداد آنها در نوسان است و در حال حاضر حدود 1000 نفر بیشتر از آن است. همچنین 7000 نیروی خارجی اضافی ائتلاف در آنجا حضور دارند که اکثر آنها نیروهای ناتو هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر