10:28 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

واشنگتن معتقد است که پس از خروج نیروهای امریکایی و ناتو، القاعده تلاش خواهد کرد که به افغانستان برگردد.

به گزارش اسپوتنیک، یک مقام ارشد دولت ایالات متحده به خبرنگاران اظهار کرده است: "ارزیابی فعلی اطلاعات ما این است که القاعده پس از عقب نشینی نیروهای امریکایی و ائتلاف بین المللی از افغانستان ممکن است اعلام حضور کند. این یک تهدید واقعی است که باید رفع شود. آنچه در عراق آموخته ایم این است که ما به یک نیروی اطلاعاتی و نظامی در منطقه احتیاج داریم، تا در صورت احیا القاعده، بتوانیم با آن مقابله کنیم."


این درحالیست که ساعات پیش سخنگوی ریاست جمهوری امریکا اعلام کرده است که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تا ماه می آغاز و الی یازده ماه سپتمبر خاتمه می‌یابد.
این مقام ارشد آمریکایی اضافه کرد: «ما مدت‌ها می‌دانیم که نیروهای نظامی چالش‌های سیاسی داخلی افغانستان را حل نخواهد کرد».
وی گفت: «برآورد واضح درباره بهترین مسیر پیش رو آن است که بر روند صلح در حال انجام با طالبان تمرکز انجام شود و نیروهای آمریکایی به عنوان برگه چانه‌زنی در این گفت‌وگوها نباشد».
این مقام ارشد آمریکایی گفت: «آمریکات عمیقا به تعامل با دولت افغانستان ادامه خواهد داد و چشمان خود را از تهدیدهای تروریستی بر نخواهیم داشت».
این مقام آمریکایی گفت: «الان سال 2001 نیست بلکه 2021 بوده و تهدید تروریستی در تعدادی از کشورها و قاره‌ها وجود دارد.
وی درباره تاریخ 11 سپتامبر 2021 گفت که این ضرب الاجل به هیچ شرطی وابسته نیست و تا تاریخ مذکور خروج از افغانستان انجام خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر