09:18 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

به تعقیب ایالت متحده آمریکا در مورد خروج نیرو های نظامی خود از افغانستان، اکنون انگلیس در شرف خروج نظامیان خود از این کشور شده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه تایمز اعلام کرده که  دولت انگلیس تصمیم گرفته است تقریبا به طور کامل نیرو های خود را از افغانستان خارج کند. اینکه چند درصد از نیروهای اتمالی خارج خواهد شد مشخص نشده است.

در حال حاضر 750 نظامی ارتش انگلیس در خارج ازاین کشورحضور دارند. همانطور که روزنامه می نویسد ، از آنجا که سربازان ارتش انگلیس در خارج کاملاً به زیرساخت ها و پایگاه های آمریکا وابسته می‌باشند ، بقیه نیروها بدون حمایت ایالات متحده با شرایط سختی مواجه خواهند شد.

علاوه بر این ، انگلیس ها تصمیم دارند کنترل آکادمی  جایی که ارتش انگلیس سربازان افغان را آموزش می داد، را به دولت افغانستان واگذار کنند

پیشتر روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام‌هایی که از برنامه جو بایدن آگاه هستند، گزارش داده است که خروج نیروهای آمریکایی تا بیستمین سالیاد حملات 11 سپتامبر 2001 تکمیل خواهد شد.

به نقل از این گزارش، برنامه بایدن برای خروج سربازان آمریکایی از افغانستان روز چهارشنبه، بیست‌وپنجم حمل اعلام می‌شود.

به این ترتیب قرار است که نیروهای آمریکایی پس از ماه می که مهلت خروج نیروهای خارجی از افغانستان در توافق‌نامه دوحه تعیین شده است، باقی بمانند.

در همین حال سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر اعلام کرده است تا زمانی که نیروهای خارجی از کشور خارج نشوند، این گروه در هیچ کنفرانسی که درباره افغانستان در آن تصمیم‌گیری می‌شود، شرکت نخواهد کرد.

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان این اظهارات را ظاهراً در واکنش به رسانه‌ای شدن برنامه‌ جو بایدن، رییس جمهور آمریکا برای حفظ نیروهای امریکایی در افغانستان پس از ماه می مطرح کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر