14:46 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 54
ما را در دنبال کنید

طالبان امروز درباره لزوم خروج از افغانستان در چارچوب زمان‌بندی توافقنامه دوحه به امریکا هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان روز چهارشنبه(25 حمل) در توییتر اش نگاشته است که «امارت اسلامی افغانستان به دنبال خروج همه نیروهای خارجی از سرزمین ما در تاریخی است که در توافق‌نامه دوحه مشخص شده است. در صورت رعایت توافق نامه، راهی برای پرداختن به سایر موارد نیز پیدا خواهد شد».

وی همچنان نوشته است که« اگر نیروهای خارجی نتوانند در تاریخ تعیین شده از کشور ما خارج شوند، مسلما مشکلات بیشتر خواهد شد و کسانی که نتوانسته اند توافقنامه را رعایت کنند مسئولیت آن را خواهند داشت».

این در حال است که روز گذشته واشنگتن پُست به نقل از منابع آگاه از برنامه های جو بایدن گزارش کرد که بایدن تصمیم دارد تمامی نظامیان امریکایی را تا 11 سپتمبر از افغانستان خارج کند.

طبق گزارش این روزنامه، خروج کامل نظامیان امریکایی در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتمبر 2001 میلادی انجام می‌شود. طبق این گزارش، بایدن برنامۀ خروج نیروهایش از افغانستان را همگانی می‌کند.

براساس توافقنامۀ دوحه که در ماه فبروری سال گذشته میان امریکا و طالبان امضا شد، نیروهای خارجی باید تا اول ماه می از افغانستان خارج می‌شدند.

طالبان پیش از این هشدار داده بودند در صورتی که نیروهای خارجی در مهلت تعیین شده افغانستان را ترک نکنند، از نظر این گروه تخطی از توافقنامۀ، دوحه تلقی می‌شود و آنان حملات بر این نیروها را از سر خواهند گرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر