12:16 23 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که دولت افغانستان به تصمیم اخیر دولت امریکا در مورد خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تا ماه سپتمبر سال روان احترام می‌گذارد.

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه‌ای گفته: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان به تصمیم اخیر رئیس‌جمهور بایدن در مورد خروج نیروهای آن کشور از افغانستان تا ماه سپتمبر سال روان احترام می‌گذارد و در راستای انجام این روند همکاری لازم خواهد نمود».

در اعلامیه آمده: «از زمان توافق ایالات متحده و طالبان در ماه فبروری سال 2020، نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اکثریت مطلق عملیات را به طور مستقلانه انجام می‌دهند. نیرو های امنیتی و دفاعی ما توانایی دفاع از افغانستان در برابر تهدیدات فعلی را دارند. تاکید می‌کنیم که روند کنونی صلح نیز نتیجه جان‌فشانی های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بوده و ملت افغانستان مدیون این فداکاری ها است».

اعلامیه می‌افزوده: «در عین زمان، ایالات متحده و سایر متحدان ما اطمینان داده اند که حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و ادامه کمک های بشردوستانه و انکشافی شان با دولت افغانستان همچنان ادامه خواهد داشت. دولت جمهوری اسلامی افغانستان بحث خود را با جانب ایالات متحده امریکا و سایر متحدان در مورد فصل نو مناسبات، به ویژه تسریع روند صلح ادامه خواهد داد».

ارگ ریاست جمهوری تاکید کرده که دولت افغانستان آماده است تا فصل نو همکاری با ایالات متحده امریکا و متحدان ناتو را با در نظر داشت منافع مشترک، اعتماد و احترام متقابل آغاز نماید.

جو بایدن رئیس‌جمهور امریکا روز چهارشنبه 25 حمل درباره افغانستان سخنرانی کرد و گفت که زمان آن فرا رسیده که نیروهای مان را به خانه برگردانیم و روند خروج آنها از افغانستان تا 11 سپتمبر همزمان با بیستمین سالگرد حمله به نیویورک پایان می‌یابد. و همچنان گفت که با خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، به حمایت خود از این کشور ادامه می‌دهیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر