19:10 22 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

روزنامه پلیتیکو می‌گوید که مقامات ارشد ارتش امریکا از حفظ حضور کوچک نظامی در افغانستان حمایت کرده بودند.

به گزارش اسپوتنیک، پلیتیکو به نقل از مقامات پیشین و برحال امریکا که از این بحث‌ها آگاه بودند، گزارش داد، مقامات ارشد ارتش امریکا از حفظ حضور کوچک نظامی در افغانستان حمایت کرده بودند.

گفته می‌شود که مقامات ارشد نظامی بر لزوم حفظ حضور اندک نیروهای زمینی در قالب نیروهای ویژه و مشاوران نظامی تاکید کرده بودند. آنها اظهار داشتند که برای مهار شبه نظامیان جنبش رادیکال طالبان، به چند هزار سرباز امریکایی در افغانستان نیاز است.

مقامات پیشین و برحال می‌گویند که مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا از جمله کسانی بود که از ادامه حضور نظامی در افغانستان حمایت کرده بود.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، علاوه بر ارتش، تعدادی از مقامات وزارت خارجه امریکا نیز در مورد روند خروج کامل نیروهای امریکا از افغانستان بحث و گفتگو کرده بود.

جو بایدن رئیس‌جمهور امریکا روز چهارشنبه 25 حمل درباره افغانستان سخنرانی کرد و گفت که زمان آن فرا رسیده که نیروهای مان را به خانه برگردانیم و روند خروج آنها از افغانستان تا 11 سپتمبر همزمان با بیستمین سالگرد حمله به نیویورک پایان می‌یابد. و همچنان گفت که با خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، به حمایت خود از این کشور ادامه می‌دهیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر